Podsumowanie roku 2010

gru.
31

Koniec roku jest okresem do podsumowań tych planów i przygód, które zostały (bądź też nie) zrealizowane w tym czasie. Jako iż nie miałem ich zbyt wiele nie będzie mi trudno je przeanalizować.

1. Założenie firmy (punkt został zrealizowany 4 maja). Przez te 7 miesięcy od startu jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Dofinansowania tego pomysłu przez Urząd Pracy w moim niewielkim mieście (Oława) był bardzo pomocny przy starcie. Przez ten okres miałem już okazję wystawić 2 listy intencyjne na podobne starania. Odkryłem świetne źródła finansowania. Nikt nie patrzy mi na ręce – jestem niezależny. Nie muszę użerać się z osobami, w których towarzystwie nie przepadam przebywać. O planach rozwojowych na nadchodzący rok napisze w kolejnym artykule.

2. Impreza u sąsiadki (18.10), która zmieniła moje życie na kwartał. Poznałem tam Anie, która w dużym stopniu przyczyniła się do tego, że jestem teraz innym człowiekiem. Niestety nie jesteśmy już razem, ale tą znajomość na pewno będziemy wspominać do końca życia (ja pozytywnie – czy ona też – czas pokaże).

3. Prowadzenie szkoleń z zakresu pozycjonowania, publikacji plików w sieci jak i podstaw PHP. Wyzwanie przyznam – spore. Dlaczego? Ponieważ nie prowadziłem do tej pory szkoleń tego typu. Trema na początku zjadała mnie od środka, ale przezwyciężyłem to w pierwszej godzinie i dalej poszło już z górki. Szkolenie to pozwoliło mi spojrzeć z innej perspektywy – w 2009 roku siedziałem tam gdzie w tym roku moi słuchacze. Dzięki niemu stałem się bardziej otwarty do ludzi oraz pokonałem pewną barierę związaną z przemówieniami publicznymi. Jeśli będzie mi dane poprowadzić takie (lub podobne) szkolenie po raz kolejny na pewno więcej czasu poświęcę na przygotowanie się do niego.

4. Warto tu także wspomnieć o wypadzie nad Bałtyk z sąsiadem i jego całą rodziną. Nie mam zamiaru się tu rozpisywać. Wypad będę wspominał przez lata.

I to by było na tyle. Co przyniesie nadchodzący rok 2011? Na pewno nie da się wszystkiego przewidzieć. Swoje plany opiszę w kolejnym artykule, który podsumuję już za rok.