Noworoczny prezent od Google

gru.
31

Google dla ludzi zajmujących się tematyką pozycjonowania przygotowała noworoczny prezent. Aktualizacja PageRank zapewni zainteresowanym osobom moc atrakcji w trakcie testowania pozycji ich domen w pierwszych dniach (tygodniach) 2010 roku.

Dla mnie osobiście ten update ma w większości przypadków pozytywny skutek. Wszystkie moje domeny związane z tematyką gier przeglądarkowych znacząco zyskały. Głowna domena: WCoGrac.pl wzrosła o 2 pozycje (z PR3 na PR5). Podobnie rzecz ma się ze stronami korzystającymi z silnika w/w strony. Każda z nich osiągnęła PR4. Spory w tym udział (jak przypuszczam) WCG, ponieważ na każdej podstronie tegoż serwisu umieszczone są odsyłacze do klonów WCoGrac.pl

Cieszy mnie także powrót do grona PRowców witryny Gigante.pl. Przez wiele przeliczeń poziom tego wskaźnika utrzymywał się na poziomie 0 ? dziś wzrósł do 2. Uważam jednak, że jego wartość powinna sięgać 5. Przykre jest to, iż poza stroną główną reszta podstron pozostała na poziomie 0. Czy ma na to wpływ skrypt wykorzystywany przez Artefakt.pl? Na stronie głównej jego wyświetlanie zostało zablokowane...

Jedynym spadkowiczem w gronie moich najwartościowszych domen jest NaWesolo.pl. Przez długi czas Page Rank tej witryny utrzymywał się na poziomie 3, dziś spadł o jedno oczko.

Reasumując... wraz z rozpoczęciem nowego roku Google było łaskawe dla moich domen. Dobra optymalizacja stron i ich pozycjonowanie przyniosły dobre rezultaty.