www

warning: Creating default object from empty value in /home/rozrywka/domains/gigante.pl/public_html/katalog/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
lt.
22

Jak stworzyć dobrą domenę

Odnalazłem dziś w zasobach Dziennika Internautów bardzo ciekawy artykuł o tym jak wymyślić dobrą nazwę domeny. Do badania użyto 250 najpopularniejszych stron internetowych świata wedle statystyk serwisu Alexa.

A oto wiadomości, jakie warto sobie przyswoić:

Średnia liczba liter na domenę wynosi 7,15.
70% z nich ma mniej niż 8 liter.
Najpowszechniejszą kombinacją dla 8 liter są 2 krótkie wyrazy.
86% domen posiada rozszerzenie .com.
4% zawiera cyfry i tylko 3 używają myślników.

Na podstawie tych wyników powstało 6 kluczowych zasad dobierania nazwy domeny:

wrz.
3

Udział w szkoleniu

Od kilku dni biorę udział w szkoleniu zawodowym o tematyce ?ABC grafiki komputerowej i projektowania stron WWW?. Kurs trwa 1,5 miesiąca (200 godz.). Mimo, iż większość zagadnień, które są tu poruszane znam dość dobrze to jednak udaje mi się wyciągnąć pewne ciekawostki i mam nadzieję wykorzystać je w przyszłości.

Uzyskanie certyfikatu ukończenia w/w kursu powinno mi pomóc w staraniu się o dofinansowanie na założenie własnej działalności gospodarczej. Planowany start: 01.01.2010

wrz.
1

Kolejna domena zdobyta

W dniu wczorajszym do mojej "stajni" zawitała kolejna domena: PBFy.pl Pozwoli mi ona na powiększenie imperium witryn ściśle skierowanych do bardzo wąskiego grona odbiorców (podobnie jak Mikronacje.pl). Baza wpisów oparta będzie o istniejący już silnik z serii: gry internetowe.

Subskrybuje zawartość